Oświęcim
Oświęcim - po niemiecku Auschwitz - a także Oświęcim Brzezinka (Auschwitz Birkenau) to miejsca w których działał w latach 1940-1944 największy niemiecki obóz koncentracyjny (KL Auschwitz i KL Auschwitz-Birkenau, tzw. "Meksyk").

Wawel
Wzgórze wawelskie w Krakowie od zarania polskiej historii stanowiło centrum władzy świeckiej
i duchownej. W r. 1000 w Krakowie powstało biskupstwo, a wkrótce potem wzniesiono na Wawelupierwszą katedrę. Zamek wawelski służył władcom Polski jako rezydencja od połowy XI do początku XVII w. Obecna budowla zawiera fragmenty romańskie i znaczne partie gotyckie, swój obecny kształt uzyskała jednak głównie w latach ok. 1504-1535 za czasów królów Aleksandra Jagiellończyka (1501-1506) i Zygmunta Starego (1506-1548). Budowę renesansowego zamku rozpoczęli mistrz Eberhard Rosemberger, odpowiedzialny za partie murarskie i Franciszek Florentczyk, którego dziełem są m.in. krużganki. Ich prace kontynuowali mistrz Benedykt i Florentyńczyk, Bartolomeo Berrecci. Wspólnym dziełem tych artystów jest jeden z najokazalszych zabytków architektury renesansowej w Europie.
Wieliczka
Zabytkowa Kopalnia Soli stanowi jedyny obiekt górniczy na świecie, czynny bez przerwy od średniowiecza do dziś. Jej oryginalne wyrobiska (chodniki, pochylnie, komory eksploatacyjne, jeziora, szyby) o łącznej długości około 300 km
usytuowane na 9 poziomach, sięgających do głębokości 327 m, ilustrują wszystkie etapy rozwoju techniki górniczej w poszczególnych epokach historycznych.

Ponadto w programie zwiedzania: Rynek Starego Miasta, Sukiennice, Ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim, Barbakan, Kazimierz - dzielnica żydowska.

3 dni

W programie:

Oświęcim: zwiedzanie obozu Auschwitz oraz Auschwitz Birkenau
Kraków: zwiedzanie Rynku Głównego wraz z Sukiennicami
i Kościołem Mariackim, Barbakanu, Starej dzielnicy żydowskiej Kazimierz, wejście na Wawel, spacer plantami.
Wieliczka: zejście do Kopalni Soli oraz do muzeum.

W cenie:

- przejazd autokarem turystycznym
- ubezpieczenie
- 2 noclegi
- opieka pilota – przewodnik
- 2 śniadania i obiadokolacje

Koszty dodatkowe
Opłaty biletów wstępu.